ROBOTYZACJA

Projektujemy i wdrażamy stanowiska zrobotyzowane

Robotyzacja w Polsce i na świecie

Według danych z raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki, podliczającego rok 2019, ilości robotów jaka przypada na 10 tysięcy pracowników w Polsce wzrosła z 39 do 46 maszyn. Jest to przyrost o  2642 nowych robotów w ciągu roku. Pomimo aż 17% wzrostu to wciąż około 8 razy mniej niż w Niemczech i 20 razy mniej niż w Korei Południowej, natomiast obrazuje to jak z roku na rok robotyzacja i automatyzacja w Polsce się rozwija. 

Według raportu McKinsey „Ramię w ramię z robotem” z 2018 roku, w Polsce jest potencjał do robotyzacji 49% operacji wykonywanych obecnie manualnie. Z naszego doświadczenia wynika, że przedsiębiorstwa często mają problem ze znalezieniem pracowników i utrzymaniem założonej wydajności produkcji. A stanowiska wymagające powtarzalnej, żmudnej ciężkiej pracy dodatkowo odstraszają potencjalnych rekrutów. 

Robotyzacja polskiego przemysłu dzieje się na naszych oczach. To już nie jest wizja przyszłości, tylko teraźniejszość. Przedsiębiorstwa, które chcą zachować wysoką konkurencyjności, zwiększyć jakość i wydajność produkcji oraz zredukować koszty, często jako pierwszy krok wybierają robotyzację procesów. Dodatkowe okoliczności spowodowane pandemią Covid-19 uwypukliły kolejne zalety robotyzacji - roboty mogą pracować wtedy, kiedy ludzie nie mogą, a do ich obsługi potrzeba znacznie mniej pracowników. Zaistniałe okoliczności przekonały kolejnych przedsiębiorców, że wysoka robotyzacja to brak przestojów w pracy i wysokich strat finansowych.

Stanowiska zrobotyzowane często odstraszają klientów ponieważ kojarzą się z wysokimi kosztami wdrożenia. Jako MST Automation staramy się uświadamiać klientów i przedstawiać im szczegółowe symulacje ROI(Return Of Investment), które wykazują, że niektóre projekty osiągają stopę zwrotu, nawet w rok. Bezpośrednio wynika to z czystych rachunków kosztów i wydajności, natomiast pośrednio robotyzacja przynosi znacznie więcej korzyści, również finansowych, które przedsiębiorstwa dostrzegają dopiero po jej wprowadzeniu. 

Dobrze zaprojektowany system zrobotyzowany to:

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

WYŻSZA JAKOŚĆ

WYSOKA NIEZAWODNOŚĆ

REDUKCJA KOSZTÓW

INNOWACYJNOŚĆ

ŁATWA ANALIZA PROCESÓW

STAŁA KONTROLA PROCESÓW

WIĘKSZA KONKURECYJNOŚĆ

PRACA BEZ OGRANICZEŃ

Wychodzimy naprzeciw potrzeb klientów, podejmując się zarówno małych projektów, jak i robotyzacji całych linii produkcyjnych

MST Automation oferuje Państwu kompleksowe wykonawstwo stanowisk i linii zrobotyzowanych. Zajmujemy się zarówno projektowaniem jak i wdrożeniem oraz uruchomieniem procesów zrobotyzowanych. Wszystkie nasze projekty są szczegółowo dopracowywane z klientem już na etapie ofertowania. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych środowisk do symulacji 3D przygotowujemy dla Państwa odwzorowane koncepcje stanowisk wraz z czasami cyklu i ROI. 

Oferujemy Państwu robotyzację standardowych procesów takich jak Spawanie, Paletyzacja, Obsługa maszyn, Przenoszenie, Pakowanie i Obróbka mechaniczna. Zdajemy sobie jednak sprawę, że często procesy te wymagają specjalnego podejścia i niestandardowych rozwiązań oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. Dlatego każde zapytanie analizujemy indywidualnie i nie boimy się trudnych wyzwań czy też niepowtarzalnych procesów. Nasz zespół inżynierów w oparciu o swoje doświadczenie weryfikuje i rozwiązuje trudności występujące w Państwa procesach produkcyjnych, starając się tym samym zawsze opracować koncepcję, która będzie niezawodna oraz będzie spełniać wymagania wydajnościowe i jakościowe. 

MST Automation współpracuje z FANUC Polska w zakresie planowania, implementacji oraz obsługi procesu robotyzacji przedsiębiorstw na polskim rynku. Wspólnie z największym producentem robotów na świecie dostarczamy najwyższej klasy maszyny, cechujące się znakomitą jakością, niezawodnością, dożywotnim dostępem do części zamiennych oraz bardzo szybkim serwisem.

Jeżeli chcesz się przekonać jak wykorzystać wszystkie zalety robotyzacji w twoim przedsiębiorstwie skontaktuj się z nami! 

Prosta i szybka robotyzacja przy pomocy robota współpracującego

MST Automation oferuje Państwu również integrację robotów współpracujących z serii CRX oraz CR firmy FANUC. Roboty te cechuje stosunkowo szybki czas wdrożenia, bezpieczna praca w otoczeniu ludzi oraz intuicyjne programowanie. W połączeniu z inteligentnymi systemami wizyjnymi, roboty kolaboracyjne dają na prawdę duże możliwości i znajdują zastosowanie w wielu czynnościach procesów produkcji. 

Możemy Państwu zaoferować stanowisko z robotem współpracującym o udźwigu nawet do 35kg i zasięgu blisko 2m. Wyjątkową zaletą robotów kolaboracyjnych jest brak konieczności wygradzania stanowiska, a co za tym idzie zmniejszenie wymagań dotyczących przestrzeni pracy oraz obniżenie czasu i kosztów wdrożenia.

 

Jeżeli nie jesteś pewien czy robot współpracujący jest dla Ciebie, zapytaj ekspertów i skontaktuj się z nami!